Brněnská Liga vozíčkářů od února otevírá kurz pro lidi, kteří vinou úrazu či dlouhodobé nemoci mají problém sehnat práci. Zájemci se mohou díky tomuto kurzu naučit obsluhovat kopírku, vyřizovat poštu či pracovat s daty a kancelářskou technikou. Zdravotně znevýhodnění lidé tak mohou získat nové dovednosti v administrativě. Napsal to server Novinky.cz.

Z našich klientů se můžou stát schopní administrativní pracovníci, kteří najdou nové zajímavé uplatnění a můžou svou energii věnovat smysluplné a ohodnocené práci,“ uvedla Hana Duchoňová, vedoucí sociální rehabilitace.

Liga vozíčkářů se lidem s postižením věnuje více než dvacet let, zvolení zaměření kurzu na práci s kancelářskou technikou tak nebylo náhodou. „Setkáváme se s lidmi, kteří dříve pracovali manuálně, ale po nemoci nebo úraze už to nebylo možné. Zhodnotili jsme poptávku na pracovním trhu a vytvořili pro ně ucelený program,“ dodává Duchoňová.

Kurz není zdaleka určen pouze pro vozíčkáře. Znevýhodnění na pracovním trhu mohou způsobit i dlouhodobé bolesti zad, těžká cukrovka nebo mozková příhoda. Čtrnáct bezplatných lekcí tak mohou využít i lidé, kteří nemají přiznaný invalidní důchod.

„Stačí, aby člověka omezoval zdravotní stav v některé z oblastí života,“ upozornila sociální pracovnice. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 777 010 334 nebo prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Domníváte se, že by mělo být podobných příležitostí pro zdravotně postižené víc?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit