Hromadné propouštění nahlásilo v prosinci úřadům práce 15 zaměstnavatelů, o práci přijde 901 lidí. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

Nejvíce zaměstnavatelů - čtyři - plánuje hromadné propouštění v Praze. Tamní pobočka Úřadu práce ČR současně hlásí i nejvyšší počet lidí, kterých se toto opatření dotkne - celkem 672. Podle okresů je na tom nejhůře Česká Lípa, kde přijde o zaměstnání 48 lidí.

Jak online deníku Aktuálně.cz upřesnila mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková, nejvýraznější hromadné propouštění oznámil v prosinci státem ovládaný podnik ČD Cargo - půjde o 379 lidí v celé republice.

Česká pošta propustí 175 lidí, Správa státních hmotných rezerv 102 lidí a Česká spořitelna 100 lidí. Českolipská společnost VFG Cosmain se chystá ke konci května propustit 46 zaměstnanců.

O hromadné propouštění se jedná tehdy, pokud dostane ve firmě s dvaceti až sto zaměstnanci výpověď minimálně 10 lidí, v podniku se 101 až 300 pracovníky aspoň desetina zaměstnanců a ve společnosti s více než 300 zaměstnanci minimálně 30 lidí.

Předtím, než dá zaměstnavatel výpovědi jednotlivým zaměstnancům, musí o svém záměru písemně informovat, a to nejpozději 30 dní předem, odborovou organizaci, radu zaměstnanců a také příslušnou krajskou pobočku úřadu práce.

Domníváte se, že se letos podaří výrazně omezit hromadné propouštění?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit