V zamčené temné komoře leželo na první pohled jen pár obyčejných věcí. Židle, smotané vlajky nebo obraz prezidenta. Když ji ale policisté prohledali důkladněji, našli i věc, která tam zjevně nepatřila – obálku nadutou bankovkami. Neboli úplatek, o který si řekli nyní trestně stíhaní inspektoři ze Státního úřadu inspekce práce. Uvedl to server Lidovky.cz.

Úplatkářský případ, který se odehrál loni v květnu, rozplétá Obvodní soud pro Prahu 2. Dva pracovníci úřadu inspekce práce Milan Ondrovič a Luboš Ticháček převzali požadovaný úplatek 50 tisíc korun za to, že nenahlásí údajné nesrovnalosti v zaměstnávání obsluhy restaurace I love mama v Praze na Vinohradech.

A jak ukázalo vyšetřování, nebyl to případ jediný. Během vyšetřování kriminalisté zjistili, že stejnou praxi inspektoři uplatnili minimálně ještě v jednom případě. Po provozovateli Movie Baru na náměstí Míru chtěli 20 tisíc korun za to, že za barem údajně pracovali lidé bez řádné pracovní smlouvy.

Bývalí inspektoři se k úplatkářskému jednání přiznali. Jsou obviněni z požadování úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, za což jim hrozí až desetileté odnětí svobody.

Setkali jste se v praxi se žádostí o úplatek?

Řekněte nám o tom pod tímto článkem nebo na Facebooku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit