Praha se stane dějištěm unikátní akce – jako v jednom z pouhých šesti světových měst zde 24. dubna proběhne konferenční maratón, jehož hlavním tématem budou ženy a informační technologie. Cílem akce je poskytnout ženám v IT oboru prostor pro sdílení svých osobních i pracovních zkušeností z oblasti, která je stále doménou mužů. Informoval o tom server Novinky.cz.

Již druhý ročník konference s názvem Codess Prague 2014 pořádá pražská pobočka společnosti Skype. V rámci tříhodinového programu budou mít zájemkyně možnost vybrat si ze sedmi diskusních setkání, která povedou špičkoví IT specialisté a specialistky.

Účastnice tak budou mít šanci načerpat mezinárodní atmosféru, ale zejména vzájemně sdílet své zkušenosti a poskytnout si profesní i osobní rady. Vstup na konferenci je zdarma.

Ačkoli se ženy v IT oboru prosazují stále častěji, na pozicích programátorek, testerek či vývojářek softwaru jsou stále ve výrazné menšině – v České republice je jich pouze 13 %, přičemž v oblasti správy systémů a hardwaru se téměř nevyskytují.

Sdílení zkušeností v rámci pravidelného mezinárodního setkávání IT profesionálek je tak důležitým nástrojem k posílení genderové diverzity v IT oboru a k usnadnění dalšího kariérního postupu žen.

„Samotný Skype jde v tomto ohledu příkladem. V našem týmu zaměstnáváme 13 % žen a rozhodně se snažíme toto číslo zvyšovat. Pracují přitom na významných pozicích a velmi zajímavých projektech, které mají globální dosah. Jelikož v naší kanceláři i nadále přijímáme nové zaměstnance, hledáme neustále zajímavé talenty i mezi ženami,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Czech Republic.

Myslíte si, že ženy by se měly více prosazovat v oblasti IT?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit