Počet zaměstnanců těžební společnosti OKD v příštím roce klesne o několik stovek. Přesnější číslo zatím společnost nezná. Zhruba 500 až 600 lidí se budou týkat takzvané přirozené odchody, například do důchodu, případné další propouštění by záviselo na vývoji situace na trhu, uvedl server e-sondy.cz.

OKD má přes 11 000 vlastních zaměstnanců, ještě před rokem jich bylo o tisíc více. Ke konci roku z podniku odchází 300 lidí hlavně z kanceláří a povrchových pracovišť, především v důchodovém nebo předdůchodovém věku. Počet pracovníků dodavatelských firem klesl v OKD z předloňských více než 4500 na zhruba 3200.

OKD snižuje stavy zaměstnanců průběžně. Každý měsíc firmu opouští zhruba 50 lidí, jdou do důchodu, jiného zaměstnání, odcházejí kvůli chorobě z povolání nebo po pracovním úrazu.

Podnik nyní dokončuje plán těžby na příští rok. „Víme, že půjde o 7,5 až osm milionů tun, což je méně než letos," říká mluvčí OKD Marek Síbrt. V dlouhodobém horizontu podle něj bude těžba postupně klesat a tomu se počet zaměstnanců musí přizpůsobit.

Domníváte se, že by společnost OKD měla v příštím roce snížit stavy zaměstnanců?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.


-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit