Stovky agenturních zaměstnanců kolínské automobilky TPCA dostanou výpověď. Důvodem je menší poptávka po nových modelech. Kmenových pracovníků by se propouštění týkat nemělo. Přesný počet lidí, kteří budou bez práce, určí společnost v polovině února. Informoval o tom server e-sondy.cz.

Kapacita výroby v automobilce je zhruba 300 000 aut ročně, v roce 2015 plánovala firma vyrobit 250 000 vozů, vyrobí jich ale kolem 220 000. Je to asi o 10 procent méně, než předpokládala.

Automobilce se proto vyplatí z důvodu efektivity změnit směnný systém, vysvětlil její mluvčí Radek Kňava. „Budeme měnit směnný systém a ze tří týmů, které v této chvíli máme, budeme redukovat počet pracovních týmů na dva. Bude to s platností od začátku března příštího roku,“ řekl  mluvčí TPCA Radek Kňava.

TPCA od jara vyrábí novou generaci malých městských vozů a v létě přijala asi 700 lidí. V současné době pracuje v továrně 3700 zaměstnanců.

Pro plánovaný dvousměnný provoz továrna potřebuje přibližně 3200 lidí. V automobilce nyní pracuje asi 800 agenturních zaměstnanců, většina z nich už tedy v březnu v továrně pracovat nebude. 

 

Domníváte se, že propuštění lidé brzy najdou nové uplatnění?

Řekněte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.

-lhe- 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit