Vláda chce do Česka přitáhnout odborníky z Ukrajiny. Premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek z ČSSD proto dnes představí projekt, jak toho docílit. Zájem je hlavně o vysokoškoláky z oborů IT a techniky. Zprávu uvedl server zpravy.rozhlas.cz

.Podle Zaorálka úřady vybraným Ukrajincům přednostně vystaví zaměstnanecké nebo modré karty, které jim umožní pracovat na českém území.

Pokud dodá potvrzení, předloží příslušné dokumenty a dá otisk prstů, tak dotyčného ihned pošleme na ministerstvo vnitra. Úřad ho ověří a rozhodne o tom, že budeme moci udělit jednoroční vízum," uvedl Zaorálek.

Vláda chce nejen ulehčit přístup kvalifikovaných Ukrajinců k práci v Česku, ale také naplnit poptávku místních firem po odborně vzdělané pracovní síle. České firmy se potýkají s nedostatkem zaměstnanců zvlášť v dělnických profesích.

Například Pardubický kraj proto zvažuje zřízení kontaktního centra v Užhorodu. Mělo by usnadnit získávání zaměstnanců ze Zakarpatské Ukrajiny v nedostatkových profesích pro firmy v regionu a omezit vliv zprostředkovatelů. Ti využívají tíživé situace lidí na krizí postižené Ukrajině.

 

Souhlasíte s urychlením vydávání pracovních povolení pro pracovníky z Ukrajiny?

Sdělte nám svůj názor pod tímto článkem nebo na Facebooku.
-lhe-

Komentáře  

#1 zaměstnanci2016-02-23 15:53
scháním zaměstnance už roky a mám na Ukrajině spoustu spolehlivých lidí kteří chtěji pracovat
ale nemají povolení k práci .Myslím ,že po těch letech je jisté,že to nemá smysl.
Proč nutit pracovat někoho kdo nechce to je utopije.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit