Nejvíce personální krize postihla logistiku a výrobu

„Mnohé firmy již v rámci boje o talenty vystřílely všechny dostupné zbraně. Někteří zaměstnavatelé se snaží lákat lidi pomocí zvyšování mezd, ale řada z nich si podstatné zvýšení nemůže nákladově dovolit a tak se začínají připravovat na to, že se bez zaměstnanců budou muset obejít,“ říká Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad, a vysvětluje: „V praxi to vypadá tak, že přesouvají výrobu jinam, přestávají přijímat nové zakázky a omezují produkci. Stále více také začínají investovat do automatizace a robotizace. Největší krizi teď zažívají podniky v oblasti výroby a logistiky, které jsou velmi citlivé na náklady. Logistické společnosti ale zejména v období před Vánoci nemají příliš na výběr a lidi potřebují, takže platy navyšují, aby zvládly letošní sezónu.”

O společnosti Randstad Group:

Společnost Randstad Group je druhým největším poskytovatelem personálně - poradenských služeb na světě. Má zastoupení ve 39 zemích, kde v 4858 pobočkách pracuje 38 331 zaměstnanců. Více informací na www.randstad.cz

Roboti už i v tuzemských hotelech

Tuzemská hotelová síť Orea nasadí do hotelů robota se jménem "Pepper". Kromě toho, že robot poradí hostům se službami, předá jim i mobilní klíč k otevření jejich pokoje.

Zatím se s "Pepper" setkávají hosté od září tohoto roku jen v pražském Hotelu Pyramida. Mechanického vítače a baviče si oblíbili a druhá  největší hotelová sítí v tuzemsku po CPI Hotels mu proto pořídí sourozence do svých třinácti hotelů. 

Zdroj: www.e-sondy.cz 

-lhe-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit