Úřad práce ČR nabízí komplexní balíček aktivit pro uchazeče a zájemce o zaměstnání a také pro zaměstnavatele.

Jednou z nich je podpora forem flexibilního zaměstnávání. Kdy se klientům nabízí Individuální přístup, poradenství a pomoc při orientaci na trhu práce (kariérové poradenství) a zprostředkování zaměstnání, ale také Rekvalifikace k získání nových dovedností a dále Úhradu cestovních nákladů souvisejících s účastí na aktivitách nebo nákladů na hlídání dětí.
Zaměstnavatelům pak Úřad práce v rámci této activity nabízí mzdový příspěvek na sdílené pracovní místo (§ 317a zákoníku práce), příspěvky na mzdy nových zaměstnanců a také pro udržení stávajících pracovníků v předdůchodovém věku (podpora generační výměny a podpora mezigenerační solidarity na trhu práce) a také Příspěvek na zapracování Pro více informací a kontakty navštivte naše webové stránky, FB profi l @uradprace.cr nebo pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobnosti vám sdělí také zaměstnanci Call centra ÚP ČR na bezplatné telefonní lince 800 77 99 00.

Propouštěným zaměstnancům pak slouží pro jejich snadnější uplatnění n trhu práce program Outplacement.

Klientům v této citlivé situaci nabízí Úřad práce nabízí individuální přístup v rámci kterého se jim dostane Poradenství a pomoci při orientaci na trhu práce a pomoci při hledání nového zaměstnání. Připraveny jsou take vzdělávací programy v oblasti pracovního práva, finanční gramotnosti a komunikačních dovedností. Součástí program jsou take rekvalifikační kurzy a vzdělávání. Klientům jsou hrazeny cestovních náklady souvisejících s účastí na aktivitách a náklady na hlídání dětí po dobu účasti na aktivitách. Pro zaměstnavatele je pak připraven příspěvek na mzdu účastníka program novému zaměstnavateli (až 15 tis. Kč měsíčně po dobu až 9 měsíců). Pro více informací a kontakty navštivte naše webové stránky, FB profil @uradprace.cr nebo pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobnosti vám sdělí také zaměstnanci Call centra ÚP ČR na bezplatné telefonní lince 800 77 99 00.

Autor: Petr Holica

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit