Dramatické škrty ve státních výdajích České republiky sice přinášejí výsledky, neboť meziročně klesl schodek státního rozpočtu z 69 na 61,1 miliard koruny, ale hrozba dalšího omezování výdajů států nebyla zažehnána. První, kdo se kvůli škrtům ozvali, jsou policisté a hasiči. Média totiž upozornila, že pokud ministerstvo vnitra seškrtá policistům rozpočet na příští rok podle současného návrhu, hrozí u policie další propouštění. Navíc se škrty dotknout i hasičů.

Podle policejního prezidenta Petra Lessyho totiž aktuální návrh ministerstva vnitra počítá se zkrácením rozpočtu Policie České republiky o 1,37 miliardy korun. Média upozornila, že to reálně znamená hrozbu snížení počtu policistů. V praxi se tak může stát, že lidé budou muset na hlídku čekat i půl dne, nebo to, že se některé trestné činy přestanou vyšetřovat. Škrty podle návrhu čekají i hasiče, kteří stejně jako policisté museli už v letošním roce výrazně krátit provozní výdaje a snižovat platy svých zaměstnanců.

Policie i hasiči museli kvůli rozpočtovým škrtům zmrazit investice a omezit provozní výdaje už v letošním roce. Deník Právo uvedl statistiky, které říkají, že resort policie oproti rozpočtovaným 34,4 miliardám na rok 2010 hospodaří letos s 29,7 miliardami. Hasiči letos dostali 6,9 miliardy korun, oproti 8,1 miliardy v loňském roce.

-pda-

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit